Tragický výkon sudího připravil TJP o bodový zisk! S Podřípanem jsme prohráli 3:5 !

Pobdradec/ V sobotním utkání čekal naše fotbalisty první domácí zápas v nové sezoně 2014/2015. Počasí bylo pro fotbal ideální, tým se sešel ve velmi dobré sestavě a tak se měli fanoušci na co těšit.

Ovšem za dobu, co píši reporty ze zápasů jsem nezažil to, co v sobotním utkání předvedl hlavní rozhodčí. Pravda, náš tým neproměnil řadu šancí, ale výkon rozhodčího byl tragický a výrazně ovlivnil konečný výsledek. Chybná až nesmyslná rozhodnutí vedla ke zvýšení tvrdých soubojů. Ovšem o nezvládnutí utkání v režii hlavního arbitra vypovídaly hlavně DVĚ PENALTY proti našemu mužstvu, z nichž neměla být ani jedna odpískána. Zvláště u té druhé stačilo rovenskému útočníkovi pouze padnout a o penaltu si říct. Pan rozhodčí by si za tento zápas sám mohl udělit pětku jako ve škole.

Připomeňme si raději čísla z utkání :

TJ PODBRADEC - Podřípan Rovné "B" 3:5 (2:2)
Branky: 10´Průcha Jiří z penalty, 37´Sedlák Jan, 76´Holub Václav
Sestava : Martiš Vlastimil - Průcha Jiří, Fousek Kamil, Minařík Petr, Izera Petr (60´Richtr Václav) - Šrámek Ondřej, Šulc Pavel, Vondráček Jakub(60´Stuchlý Lukáš) - Holub Václav, Šesták Ladislav (C) - Sedlák Jan

Minuty:

• 6. minuta - Šulc výborně rozehrál balon do strany na Holuba, ten poslal do náběhu Sedlákovi, který vsítil gól ... bohužel gól neplatil, byl odpískaný ofside.
  • 9. minuta - Sedlák se řítil do další šance a byl faulovaný - sudí nařídil pokutový kop pro TJP !
  • 10. minuta - Exekuce penalty se zhostil Jirka Průcha, který zvolil střed branky a otevřel skore na 1:0 pro TJP !
  • 23. minuta - Sudí nařizuje penaltu i pro hosty z Rovného! Penaltové situaci však předcházelo zpracování rukou rovenského forwarda, na které byl sudí upozorněn i pomezním. Penalta však zůstala.
  • 24. minuta - Vlasta Martiš si na balon sáhnul, bohužel byl ale kop důrazný ... 1:1
  • 37. minuta - Honza Sedlák vrací TJP vedení !!! "Sedly" v útoku výborně bojoval a po zásluze dává vedoucí branku, dalekonosná střela byla výborně umístěna a od tyčky zapadla do branky 2:1 TJP !
  • 42. minuta - Po autovém vhazování se balon dostal na hranici malého vápna, kde pohotový hráč Rovného poslal nechytatelnou střelu na 2:2!
  • 45. minuta - POLOČAS !
  • 51. minuta - Hosté otáčejí skore na 2:3!
  • 55. minuta - Druhá penalta pro rezervu Rovného ! Hostující útočník chtěl zpracovat balon, ovšem Minařík balon odehrál dříve. Hráč hostí tak upadl a o penaltu si řekl ... sudí mu vyhověl.
  • 56. minuta - Vymyšlená penalta proměněna 2:4 !
  • 76. minuta - Podbradec dotahuje !!! 3:4 !!! Láďa Šesták dostal balon do náběhu od Ondry Šrámka vyslal tvrdou střelu na golmana, ten balon jen vyrazil a dobíhající Vašek Holub uklidil do prázdné branky na rozdíl jediné branky.
  • 77. - 88. minuta - Naše mužstvo převzalo otěže zápasu a chtělo vyrovnat. V největší šanci byl Stuchlý, který po krásné kombinaci na trase Šesták, Šrámek, Stuchlý se ocitl sám před golmanem... v koncovce bohužel selhal, když mířil vedle branky.
  • 89. minuta - Otevření naší hry znamenalo zvýšené riziko k inkasování branky. Bohužel jsme minutu před koncem inkasovali, záložník hostí z nějakých dvaceti metrů trefil parádně balon a výstavní trefou rozhodl o konečném výsledku 3:5 !
  • 90. minuta - Konec zápasu ! Naši fotbalisté předvedli povedený výkon, za který se rozhodně nemusejí stydět ! Utkání ovlivnily sporné situace, ale to už bohužel nevrátíme. Pokud na takový výkon navážeme, můžeme pomýšlet na body již v dalším utkání ! TJP !

Vlasta Martiš se vrátil do branky a podal velmi dobrý výkon!