Podbradec poprvé po svém znovuzrození nastoupil na domácí půdě v přípravě proti Račiněvsi !!!

Vesnička Podbradec po roční pauze opět ožila fotbalem! A to hned ve velkém stylu. V neděli 12.8.2012 od 17:00 hod. nastoupil NOVÝ PODBRADEC v přátelském utkání v rámci přípravy proti Račiněvsi, účastníkovi stejné soutěže, v které působíme. Utkání přihlíželo na poměry vesnického fotbalu opravdu velké množství fanoušků. Sektor u kabiny byl zcela zaplněn, stejně tak jako lavičky na hlavní tribuně a pod tribunou. Několik příznivců bylo i za brankou. Všichni naši diváci museli být určitě příjemně překvapeni, když uviděli jak se změnilo zázemí klubu. S nově seskládaným vedením přišlo spoustu pozitivního. Kabiny, sprchy i záchod byly opraveny a vypadají tak jako nové. Dále se natíralo zábradlí jak u kabin, tak na schodišti, rovněž branky. Byly vybudovány nové schody od kabin a také proběhlo odvodnění hřiště společně s vysekávaním zarostlých míst. Nově byl také otevřen kiosek. Na webu připravím během týdne nějakou galerii zachycující změny na stadionu.

Pojďme ale k samotnému utkání. Oproti úvodnímu utkání s Mšenským dorostem se náš tým opravdu hodně zlepšil a bylo to znát i na výsledku. První poločas jsme prohráli 0:2, což nebylo rozhodně až tak špatné. Ve druhém poločase se hra přelévala nahoru dolů a náš tým si vypracoval řadu šancí. Krásnou akci vymysleli Svoboda se Šrámkem, při čemž druhý jmenovaný parádně unikl obráncům a s přehledem zakončil pěknou střelou k tyči. Druhou branku našeho týmu vsítil hlavou Holub po kombinaci s Brádkou a Šrámkem. Za stavu 2:4 pro hosty měl šanci na vstřelení kontaktního gólu aktivní Minařík, kterého však bravurně golman hostí vychytal. A tak hosté přidali ještě pátou branku a upravili tak konečné skore na 2:5. Ač výsledek vypadal jednoznačně, tak hra byla poměrně vyrovnaná a všichni naši hráči pracovali velmi dobře, což ocenil i po zápase prezident klubu, který kabinu navštívil a také trenér Michal Kajetán.